Do areálu jezdí pravidelně skibus (zdarma). Zastávka skibusu je 30m od penzionu. Nebo možnost odvozu vlastním minibusem.
www.skipec.com
Relaxpark je nově vystavěné sportovně rekreační zařízení sousedící s naším penzionem, ve kterém se nachází
bobová dráha, skluzavky, trampolíny, dětské hřiště, jízda na kladce...
www.relaxpark.cz
Lanová dráha na Sněžku je zejména v letních měsících ideálním výchozím místem pro váš výlet z Pece pod Sněžkou. Lanovka Vás pohodlně dopraví přes mezistanici na Růžové hoře (1334 m n.m.) na Sněžku (1594 m n.m.). Během necelé půlhodinky překonáte převýšení více než 680 m. Ze Sněžky můžete dál pokračovat po značených turistických cestách směrem k Luční boudě, do Špindlerova Mlýna, Pece pod Sněžkou nebo do Horní Malé Úpy.
ceník jízdného
ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Nachází se v malebném podhůří Krkonoš a její různorodý terén dotváří atmosféru divoké přírody. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů, kteří mají svůj původ v dalekých zemích a na mnoha kontinentech světa. Najdete zde největší kolekci afrických zvířat v Evropě.
Jedinečný barokní komplex v údolí řeky Labe založený hrabětem F. A. Šporkem (1662-1738). Stavba Kuksu byla zahájena roku 1692 (G. B. Alliprandi). Nejprve byla vybudována na levém břehu lázeňská část při léčivých pramenech se zámkem a schodištěm. Na pravém břehu byl postaven hospital s kostelem Nejsvětější Trojice a hraběcí hrobkou. Prostor před průčelím kostela a hospitalu zdobí sochy z dílny M. B. Brauna (1684 - 1738), zobrazující alegorie Náboženství a řadu Ctností a Neřestí. Sochařská výzdoba vznikala v letech 1712 - 1731. V roce 1743 byl do hospitalu uveden řád milosrdných bratří, který se staral o staré a nemocné chovance podle stanov Šporkovy kukské nadace. O bývalé velkorysosti a monumentalitě celého areálu podávají svědectví dokumentární rytiny, ale také zachovaný hospital s barokní lékárnou, kostelem, kaplí, zahradou a s lapidáriem originálů plastik.
Expozice:
Barokní komplex, lapidárium soch M. B. Brauna, barokní lékárna, kostel Nejsvětější Trojice, kaple, hrobka, zahrada
Návštěvní doba:
duben, říjen (soboty, neděle, svátky): 9.00 - 17.00 h
květen,červen,září (denně kromě pondělí): 9.00 - 17.00 h
červenec,srpen (denně): 9.00 - 17.00 h
Po objednání i mimo návštěvní dobu.
Polední přestávka na objektu není.
-bazén s protiproudem (v letních měsících i venkovní vstup do bazénu s možností slunění)
-whirlpool
-sauna s osvěžujícím bazénkem a odpočinkovým prostorem
-solárium
Sněžka
nejvyšší hora Krkonoš a zároveň České republiky dosahuje výšky 1602 m n.m. Díky erozím ledovce a potoků získala pyramidální tvar tzv. karling. Průměrná roční teplota se tu pohybuje kolem 0,2 oC. Sněžka je vyhledávaný turistický cíl a rozhledový bod. Skalnatým vrcholem vede státní hranice s Polskem (Polská bouda s meteorologickou stanicí má talířovitý tvar). Na vrchol vede z Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu sedačková lanovka, nahoře byla v 17. stol. vystavěna kaple sv. Vavřince. Raritou je také poštovna, odkud můžete posílat poštu s razítkem Poštovna na Sněžce. Nezapomenutelným zážitkem je východ slunce z vrcholu Sněžky.
Obří důl
je údolí nejdelšího krkonošského ledovce ve tvaru U, sevřeno Sněžkou, Širokým hřbetem, Studniční a Růžovou horou. Strmé stěny s pestrou geologickou stavbou dosahují výšky až 600 m. Zajímavé jsou ledovcové kary Studniční jámy, historický trkač vodovodu na Sněžku s čerpadlem na vodní pohon na Rudném potoce, pamětní deska botanika dr. Kaviny, kaplička s expozicí o přírodních katastrofách, tok Úpy s vodopády a kaskádový soutok s Modrým potokem. Vede tudy turistická cesta na Sněžku. Od 15. stol. do 50. let 20. stol. se tu dolovaly barevné rudy.
Černá hora
výrazný vrch východních Krkonoš, z Janských Lázní vede nahoru kabinová lanovka, na vrcholu je vysílač a rozhledna. Velkou zajímavostí je Černohorské rašeliniště - přírodní rezervace, kde po dřevěných chodnících vede 2 km dlouhá naučná stezka se 6 zastaveními. Zpřístupněno od června do září. Nachází se mezi Černou a Světlou horou, jeho rozloha je 65 ha a největší hloubka 2,5 m. Roste tu mnoho druhů mechů rašeliníků, dále suchopýr, klikva, vlochyně či vřes.
Rýchory
nejvýchodnější část Krkonoš se značným přírodním bohatstvím, horský hřeben mezi Horním Maršovem, Svobodou n. Úpou a Žacléřem. Nejvyšším bodem 1033 m n.m. je Dvorský les - přírodní rezervace se zbytky bukového pralesa. Díky přírodním podmínkám, větru, námraze a okusu zvěře tu uvidíte zakrslé a romanticky zkroucené větve a kmeny stromů, které jsou často porostlé mechem, lišejníky a choroši. V 16.-18. století se na úbočích Rýchor dolovalo zlato a stříbro. Rýchorská bouda je střediskem ekologické výchovy KRNAPu.
Čížkovy kameny
skalní hřeben nad levým svahem údolí řeky Úpy nad Bohuslavicemi ke Lhotě. Vede tudy zelená turistická značnka. Nejvyšší bod 632 m n. m., krásný výhled na Trutnov a panorama východních Krkonoš.
Jestřebí hory
místně nazývané "Brendy" (z něm. "brennen" =hořet). V minulosti se tu téměř 400 let těžilo černé uhlí (doly na Odolově, v Radvanicích). Hřeben hor se táhne od Petříkovic k Hronovu, nejvyšší vrchol s kovovou rozhlednou se jmenuje Žaltman (739 m) a zdejší přírodní krásy patří do CHKO Broumovsko. Zajímavá je slepencová Kryštofova skála se stopami araukaritů, kterou najdete 1,5 km od Odolova. V zimě dobré podmínky pro běžkaře, v létě pro cykloturisty.
Adršpašsko-teplické skály
Tolik fascinujících zákoutí jako v Adršpašsko-teplických skalách uvidíte jen málokde. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy. Nejsou atrakcí na jeden den, tady můžete žasnout celý život ... Skalní město na severu východních Čech fascinuje turisty a vandrovníky už od 18. století; tehdy několikadenní požár zničil okolní bujnou vegetaci. Vynikla tak krása skvostných pískovcových útvarů. Od této doby tu začaly vznikat turistické stezky a horolezci postupně dobývali jeden skalní útvar za druhým. Z 18. století pochází také většina pojmenování místních skalisek. Mezi nejznámější patří Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí.